Písanie mien na chodníky, je staromódne. Je tu nová tradícia environmentalistov!

vložil: Mária Tóthová počet komentáov: 0

S podporou dekanky prof. JUDr. Anny Bandlerovej, PhD. a riaditeľa botanickej záhrady Ing. Juraja Kubu, PhD. čerství absolventi programu Environmentálneho manažérstva FEŠRR dňa 29. 5. 2014 v botanickej záhrade SPU zasadili strom – javor mliečny - Acer platanoides ´Columnare´. Podnetom tejto aktivity bol hlavne význam stromu v živote človeka. Tie pre nás „vyrábajú“ životodarný kyslík a zo vzduchu odčerpávajú oxid uhličitý - preto sú stromy označované ako „pľúca“ našej planéty. Naši environmentalisti sa rozhodli urobiť prvý krok k zachraňovaniu Zeme.  Zároveň so zasadením stromu, umiestnili vedľa neho plaketu s menným zoznamom čerstvých absolventov a uvedenými hodnotami vyprodukovaného kyslíka a  oxidu uhličitého. Túto tradíciu sa rozhodli zaviesť ako motiváciu pre ďalšie absolvujúce ročníky a vyjadriť tak originalitu, jedinečnosť a kreativitu mladých ľudí, ktorí ešte len začnú rozvíjať a využívať svoj potenciál. Súčasťou pamätného chodníka by malo byť aj budovanie pocitovej cesty, ktorá bude pozostávať z rôznych prírodných materiálov – kôra stromu, piesok, slama, kameň atď. čo človeku umožní ešte viac „cítiť“ prírodu.

Týmto by absolventi Environmentálneho manažérstva chceli vyzvať všetkých študentov (hlavne Environmentálneho manažérstva), aby sa každoročným sadením nového stromu postupne vytvorila alej, symbolizujúca „Zelenú univerzitu“.

Na záver čerství absolventi vyjadrili vieru, že sa „Sadenie stromu“ stane na našej fakulte tradíciou a zároveň prejavili vďaku všetkým zúčastneným a kompetentným za pomoc a podporu.