Študent z Arkansaskej univerzity (USA) o štúdiu na FEŠRR, SPU v Nitre

Hoci zahraničné študijné pobyty existujú na amerických univerzitách viac ako 100 rokov, iba jedno percento vysokoškolských študentov využije túto jedinečnú možnosť. Jedným z nich je aj Matthew Coale z Arkansaskej univerzity, ktorý na FEŠRR strávil jeden semester v rámci programu IMRD - Atlantis.

Matthew, ktorý študuje na Fakulte poľnohospodárskej ekonomiky  a agro-biznisu, predtým o programe Atlantis nikdy nepočul a účasť v ňom je preňho splnený sen. Tento program ponúka možnosť získania dvojitého diplomu v rámci projektu ERASMUS+ medzi Arkansaskou univerzitou a európskymi univerzitami združenými v konzorciu IMRD (International Master of Rural Development), v ktorom participuje aj FEŠRR, SPU v Nitre. Ako sám hovorí, rozhodnutie absolvovať štúdium práve na FEŠRR mu zmenilo život, hoci si mohol vybrať z krajín ako Belgicko, Taliansko alebo Nemecko.

„SPU v Nitre je extrémne vnímavá voči zahraničným študentom. Veľká vďaka patrí učiteľom a celej komunite fakulty a univerzity – počas môjho pobytu som sa cítil ako súčasť rodiny, nielen ako číslo v štatistike.“

Matthew Coale  pokračuje v súčasnosti vo svojom štúdiu vo Fayetteville, aktuálne pracuje na finalizácii diplomovej práce, ktorá sa zaoberá kvantifikáciou ekonomických benefitov programu verejného pestovania pšenice v Južnej Afrike pod vedením prof. Nallley-ho.